Wycieczki samolotowe

Londyn

Londyn

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu

DO WYBORU OPCJE 1, 2 lub 3 dniowe

 

CO ZOBACZYMY?... między innymi w przypadku opcji 1 dniowej :)

 

Muzeum Brytyjskie – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej.          W latach 50. XIX w. zbudowana została obecna siedziba Muzeum Brytyjskiego. Począwszy od 1880 r. nastąpiło przenoszenie zbiorów dotyczących historii naturalnej do nowego budynku    w South Kensington, gdzie powstało Muzeum Historii Naturalnej. Dzięki temu podziałowi          a także budowie Białego Skrzydła (ang. White Wing), przynajmniej na jakiś czas został zażegnany problem braku miejsca na eksponaty, z którym Muzeum boryka się do dziś.          Z tego powodu wiele eksponatów jest przechowywanych w podziemiach – wejście w cenie  

Chinatown - Pierwsze z nich usytuowane było w części West End, w dzielnicy Limehouse. Mieści się tam wiele chińskich sklepów, restauracji, piekarni i innych prowadzonych przez Chińczyków przedsiębiorstw. Jednym słowem jest to centrum kulturalne i finansowe chińskiej mniejszości zamieszkującej w Londynie.

Trafalgar Square – plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w 1805 roku.

Big Ben – wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii. 12 września 2012 roku wieża została oficjalnie nazwana Elizabeth Tower w celu uhonorowania 60-letniego panowania królowej Elżbiety II            

Pałac Westminsterski (znany także w tym języku jako Houses of Parliament) – miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Jedną z najsławniejszych części pałacu jest wieża zegarowa, mieszcząca znaną atrakcję turystyczną, zegar oraz dzwon Big Ben.

St. James's Park (Park Św. Jakuba) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Położony jest w dzielnicy City of Westminster.

Buckingham Palace wraz z Victoria Memorial - jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.