Wycieczki samolotowe

Rzym i Watykan

Rzym i Watykan

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu

 

 1. Piazza del Popolo - przez lata plac był miejscem publicznych egzekucji - ostatnią wykonano w 1826. W roku 1589 papież Sykstus V umieścił na środku placu egipski obelisk przeniesiony z Circus Maximus (był to obelisk wzniesiony przez Ramzesa II w Heliopolis, a do Rzymu sprowadził go w 10 r. p.n.e. cesarz Oktawian August).
 2. Schody Hiszpańskie - należą do miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów. Mają 138 stopni. To jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie. Istnieje przesąd, zgodnie z którym na tych schodach nie należy jeść. U podnóża stopni znajduje się niewielka fontanna Barcaccia (krypa, łódeczka) wykonana w 1623 r. przez Pietro Berniniego, ojca znanego Giovanni Lorenzo Berniniego.
 3. Piazza Barberini - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych placów w Rzymie, głównie za sprawą filmowych produkcji nagrywanych w tej okolicy. Na środku placu stoi Fontana del Tritone - barokowa fontanna, wykonana przez Berniniego w XVII wieku.
 4. Via del Corso – centralna ulica przechodząca przez starożytną część włoskiej stolicy, Rzymu. Corso, podobnie jak większość głównych   ulic   Łączna długość ulicy wynosi  ponad 1,5 kilometra. Ze względu na swoją ciasnotę, Via del Corso stanowi   jedną z   najbardziej  zakorkowanych  ulic  Rzymu.
 5. Fontanna di Trevi– najbardziej znana barokowa fontanna Rzymu. Do fontanny turyści zwyczajowo wrzucają monety, co ma im zapewnić powrót do Rzymu. Podobno jedna moneta zapewnia ponowne odwiedziny, dwie romans, a trzy ślub.
 6. Panteon w Rzymie (miejsce poświęcone wszystkim bogom), to okrągła świątynia na Polu Marsowym. Panteon poświęcony był bóstwom planetarnym oraz ówcześnie panującemu cesarzowi,     a od VII wieku Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników.
 7. Pałac Wenecki –Ten renesansowy pałac, do połowy XVI wieku pełnił rolę rezydencji papieskiej. Później znajdowała się w nim ambasada Republiki Weneckiej i ambasada austracko-węgierska. Po dojściu do władzy Mussoliniego w pałacu urządzono jego rezydencję. Obecnie w pałacu mieści się muzeum z kolekcją zgromadzoną przez Pawła II
 8. Plac Świętego Piotra
 9. Bazylika św. Piotra na Watykanie
 10. Koloseum – wejście w cenie
 11. Forum Romanum - inna nazwa to Forum Magnum – najstarszy plac miejski w Rzymie, otoczony sześcioma z siedmiu wzgórz: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem.

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot w dwie strony
 • Bagaż podręczny
 • Transfer autokarowy pomiędzy lotniskiem a centrum Rzymu
 • 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem
 • Opieka pilota podczas całej wycieczki
 • Wejściówki do wybranych obiektów
 • Ubezpieczenie zagraniczne
 • Opłaty lotniskowe
 • Przejazdy komunikacją miejską
 • Przewodnika